Kā instalēt mumble

Šeit mēs pamēģināsim parādīt vēl kādu komunikācijas veidu savā starpā, līdztekus e-pastiem, skaipiem un tamlīdzīgiem saziņas veidiem – tas ir Mumble. Protams, daudzi no jums zin, kas tas ir par zvēru, bet tikpat daudzi par to dzird pirmo reizi. Tātad.

Mumble – tā ir atvērta koda, zema pinga, augstas kvalitātes balss (arī teksta, bet balss ir prioritāri) čata programma, kas tiek izmantota visā pasaulē visdažādāko komūnu savstarpējai komunikācijai.

Šī programma nav gluži tik vienkārša, kā Skype čats, tādēļ šeit pamēģināsim izveidot nelielu soli-pa-solim pamācību, kā šo zvēru savaldīt un pakļaut savai gribai.

1. Lejupielādējam šo bezmaksas programmu no te: http://mumble.sourceforge.net/

2. Un, attiecīgi, palaižam instalāciju.

3. Nākošajā logā ievelkam ķeksīti, ka piekrītam noteikumiem un atkal “Next”.

4. Pēc tam parādīsies logs, kas ir paredzēts pieredzējušākiem lietotājiem. Parastais lietotājs nez vai ir ieinteresēts kaut ko mainīt, tādēļ vienkārši spiežam “Next”.

5. Ar to arī visi sagatavošanās darbi būtu paveikti, ķeramies pie pašas instalācijas. Spiežam “Install”.

6. Pēc tam minūte instalācijas un viss – ieliekam ķeksīti pie “palaist Mumble” un spiežam “Finish”. Ceru, ka te tulks nav vajadzīgs.

7. Pēc tam, kad ir atvērusies programma, ķeramies klāt pie servera konfigurēšanas. Spiežam “Server”:

8. “Connect”

9. Un pēc tam “Add New…”

10. Un pēc tam aizpildam izlekušajā lodziņā visas ailītes, kā tas ir redzams attēlā. Varbūt vienīgi Segvārda vietā var ierakstīt ko citu…

11. Un lūk, šeit mēs visā savā plašumā redzam visu Mumble Pirātu partijas sarunu tīklu Aktīvākie šeit ir vācieši,bet jebkurš var uztaisīt savu istabu un runāties tur. Šeit var redzēt visu aktīvāko valstu Pirātu partijas istabas. Atliek tikai sarunāt/ uzzināt, kurā istabā/ kanālā būs jūsu sarunu biedri un vualā – mēs esam to paveikuši!

12. It kā viss būtu kārtībā, vēl paliek tikai nokonfigurēt audio uzstādījumus. Ja precīzāk – Mumbles galveno fīču “Push-to-talk”. Tā ir tāda sistēma, kura padara, ka viss, ko jūs runājat, būs dzirdams pārējiem tikai pēc kādas paša izvēlētās “karstās pogas” (hotkey) nospiešanas – tas ļauj dzirdēt citiem tevi tikai tad, kad tu vēlies.

Tātad, spiežam “Configure” -> “Settings”

13. Pēc tam “Audio Input” -> “Push To Talk” -> “Ok”.

14. Pēc tam “Shortcuts” -> “Push-to-Talk” un nākošo laukumiņu aiz tā – lai parādās teksts “Press Shortcut”.

15. Kad ir redzams augstākminētais uzraksts “Press Shortcut”, lietotājam ir jānospiež kāds taustiņš – tas arī būs “karstais taustiņš” Šajā gadījumā mēs nospiedīsim, piemēram, taustiņu Ctrl. Attiecīgi, tas uzreiz parādās arī Uzstādījumos.

16. Tas arī faktiski ir viss. Kad būs nospiesta “Ok” poga, logs aizvērsies un ar to arī uzstādījumu konfigurēšana būs beigusies. Atliek tikai iet uz čata istabu un izmantojot “karsto pogu”, sākt piedalīties diskusijā.

17. Latvian Mumble Pad http://titanpad.com/GnGkxDCXP9 var atrast vai pats pieteikt tikšanos. Ir labi, ja laikus tiek paziņots, kad un kur tiksies, lai pēc iespējas vairāk cilvēku varētu uzzināt par tikšanos un piedalītiess.

Veiksmīgu čatošanu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *